Bezpłatna wycena

Dodaj projekt do realizacji - załącznik.

PDF, DOC, lub TXT, max. 100mb

Udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=

Szkolenie z obsługi
wycinarek laserowych

Chcąc utrzymać wysoką pozycję w branży, trzeba wprowadzać zmiany wraz z postępem technologicznych. Szkolenie z obsługi wycinarek laserowych to propozycja zarówno dla pracowników firm, jak też osób chcących wzbogacić swój pakiet umiejętności. Zapewniamy teorię połączoną z praktyką i naukę na innowacyjnej wycinarce laserowej TEKIO.

Nadążając za rozwojem technologicznym

Cięcie blach, rur i profili przez długi czas odbywało się za pomocą pił taśmowych. Pojawienie się lasera sprawiło, że ta czynność stała się łatwiejsza, szybsza i dokładniejsza. Z wycinarki laserowej korzysta już wiele firm, a jeśli mają zapotrzebowanie na cięcie metalu, jednak nie dysponują podobnym urządzeniem, bardzo często zlecają tę usługę zewnętrznej firmie. Nowoczesne maszyny do cięcia metalu wyróżniają się wysokim poziomem zaawansowania technologicznego. Ich obsługa wymaga więc wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Ważna jest znajomość możliwości wycinarki laserowej, a także poszczególnych parametrów i zakresu ich ustawiania – o tym wszystkim porozmawiamy na szkoleniu. Wieloletnie doświadczenie w branży high tech jeszcze mocniej uświadomiło nas w przekonaniu, że bez rozwoju się cofamy, a nie stoimy w miejscu. Mając umiejętności, wiedzę i zaplecze maszynowe, postanowiliśmy wesprzeć innych specjalistów i firmy w ich działaniach, aby nadążali nad dynamicznymi zmianami technologicznymi.

 

Wycinarka laserowa sprzyja efektywniejszej pracy

Wycinarka laserowa emituje wiązkę, która uderza w tworzywo. Jest ona monochromatyczna, wszystkie fale są tej samej długości. Układają się praktycznie równolegle, co sprawia, że promień przez cały czas cięcia jest taki sam. Skutkuje to precyzją cięcia nawet do 0,001” przy cienkim materiale. Przede wszystkim wycinarka laserowa sprawia, że obróbka metalu jest dokładniejsza. Precyzja przekłada się na większe możliwości. Czas cięcia się wyraźnie skraca, z kolei możliwość ustawienia konkretnych parametrów dostosowanych do obrabianego materiału sprzyja osiąganiu lepszych efektów. Dużą zaletą jest też mniejsze zaangażowanie pracownika w sam proces działania, jednak większy w kontrolę całego procesu.

Jak wygląda szkolenie z obsługi wycinarek laserowych?

Szkolenie z obsługi wycinarek laserowych trwa 5 dni, z czego 3 przeznaczone są na zajęcia praktyczne. Prowadzone jest przez doświadczonych operatorów maszyn CNC, pracowników MetFab. Szkolenia najczęściej odbywają się w naszym parku maszynowym. Istnieje jednak możliwość przeprowadzenia szkolenia w firmie naszego klienta. Ponadto zajęcia są prowadzone indywidualnie i w grupie, w zależności od oczekiwań i indywidualnych preferencji. Po zakończeniu szkolenia z obsługi wycinarek laserowych każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobyte przez niego umiejętności.

 

Po szkoleniu z obsługi wycinarki laserowej uczestnik:

  1. Ma wiedzę z zakresu obróbki laserowej metalu, rozumie jej podstawowe aspekty oraz potrafi wykorzystać tę wiedzę w praktyce.

  2. Obsługuje programy sterowania wycinarką laserową.

  3. Potrafi kompleksowo obsługiwać wycinarkę laserową TEKIO.

  4. Dostosowuje wycinarkę laserową do konkretnych warunków pracy i zamierzonych celów.

  5. Wykonuje pomiary i potrafi analizować konkretne parametry pracy wycinarki laserowej.

  6. Wie, jak zarządzać czasem pracy maszyny i tym samym maksymalnie wykorzystuje jej potencjał.

 

Nie czekaj

Chcesz wycenić zlecenie? Masz pytania dotyczące naszych usług i szkoleń? Wyślij zapytanie. Nasz specjalista zaproponuje optymalne rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

Dodaj projekt do realizacji - załącznik.

PDF, DOC, lub TXT, max. 100mb

W celu wysłania wiadomości udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=

Dodatkowe informacje

Met Fab Services Sp. z o.o.
NIP: 585 148 02 73

 

80-701 Gdańsk, ul. Ku Ujsciu 19

 

 

 

 

Pon-Pt 8:00 - 16:00