Bezpłatna wycena

Dodaj projekt do realizacji - załącznik.

PDF, DOC, lub TXT, max. 100mb

Udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=

Szkolenie z obsługi spawarki
laserowej

Technologia obróbki metalu systematycznie rozwija się. Zastępując tradycyjne metody spawania, zwiększasz swoje szanse na efektywniejszą, wydajniejszą i dokładniejszą pracę. Obsługa nowoczesnych spawarek wymaga jednak wiedzy i umiejętności ze względu na wysoki poziom zaawansowania technologicznego. Skorzystaj z oferty naszych szkoleń przeprowadzanych na innowacyjnych spawarkach laserowych FANUCI.

Technologia laserowa zmienia standardy w branży przemysłowej

Pojawienie się lasera w obszarze obróbki metalu zdecydowanie zrewolucjonizowało proces przygotowywania materiału do dalszej pracy. Laser sprawił, że stał się on szybszy, dokładniejszy i bardziej intuicyjny. Wciąż jednak w niektórych zakładach przemysłowych korzysta się z tradycyjnych metod spawania, jak spawanie wolframowym gazem obojętnym, spawanie metali w gazie obojętnym czy też zgrzewanie punktowe. Decydując się na zmiany, jednocześnie wybierasz większy komfort pracy, bardziej satysfakcjonujące efekty i większe spektrum możliwości. Wszędzie tam, gdzie korzysta się ze spawarki laserowej, praca jest lepiej zorganizowana, projekty są realizowane szybciej, efekty są bardziej powtarzalne, a samo łączenie materiałów wyraźnie dokładniejsze.
Spawarki laserowe są urządzeniami zaawansowanymi technologicznymi, pozwalającymi znacznie zautomatyzować proces łączenia materiałów. Od operatora maszyny wymaga się więc bardzo dobrej znajomości samego urządzenia, jak też jej parametrów i możliwości dostosowania do zaplanowanych rezultatów i warunków pracy – o tym wszystkim porozmawiamy na szkoleniu z obsługi spawarki laserowej.

 

Spawanie laserowe to większa precyzja

Podczas spawania laserowego dochodzi do stapiania się obszaru styku, co odbywa się przy użyciu wiązki promieni laserowych w osłonie gazu obojętnego. Duża gęstość wiązki przekłada się na możliwość obróbki elementów o grubości do 25 mm. Bardzo dużą zaletą spawarek laserowych jest regulacja wiązki, dzięki czemu można ją idealnie dopasować do konkretnego materiału. Spawarka laserowa pracuje na najcieńszych materiałach, zapewniając zawsze tak samo wysoką precyzję. Mniej ciepła podczas procesu spawania sprawia, że ryzyko wystąpienia jakichkolwiek zniekształceń jest ograniczone do minimum. Praca na takiej maszynie CNC skutkuje szybszym działaniem, w krótszym czasie realizujemy więcej projektów, co przekłada się na wyraźny wzrost wydajności. W konsekwencji początkowa, nieco większa inwestycja, objawia się dużymi oszczędnościami i zyskami. Regulacja rozmiaru wiązki sprawia, że za pomocą spawarki laserowej łączyć można ze sobą materiały nawet bardzo cienkie i wyjątkowo delikatne.

Jak wygląda szkolenie z obsługi spawarek laserowych?

Czas trwania szkolenia z obsługi spawarek laserowych to 2 dni. Jeden przeznaczony jest na teorię, z kolei drugi w całości poświęcony jest zajęciom praktycznym. Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych pracowników MetFab, którzy na co dzień obsługują spawarki laserowe FANUCI. Zachęcamy do skorzystania ze szkoleń odbywających się w naszym parku maszynowym. Jeśli jednak preferujesz szkolenia w swojej firmie, jesteśmy w stanie się dostosować. Ty decydujesz, czy szkolenie będzie w grupie czy indywidualne. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymuje certyfikat.

 

Po szkoleniu z obsługi spawarki laserowej uczestnik:

  1. Dysponuje wiedzą z zakresu ogólnej obróbki laserowej metalu i potrafi ją przełożyć na aktywne działanie w pracy.

  2. Bezbłędnie obsługuje programy przeznaczone do sterowania spawarką laserową

  3. Obsługuje spawarkę laserową FANUCI.

  4. Potrafi dostosować poszczególne parametry spawarki laserowej do warunków pracy i zamierzonych efektów.

  5. Skutecznie zarządza czasem pracy spawarki, co przekłada się na wydajniejszą pracę.

  6. Analizuje poszczególne parametry pracy spawarki laserowej i wykonuje niezbędne pomiary.

 

Nie czekaj

Chcesz wycenić zlecenie? Masz pytania dotyczące naszych usług i szkoleń? Wyślij zapytanie. Nasz specjalista zaproponuje optymalne rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

Dodaj projekt do realizacji - załącznik.

PDF, DOC, lub TXT, max. 100mb

W celu wysłania wiadomości udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=

Dodatkowe informacje

Met Fab Services Sp. z o.o.
NIP: 585 148 02 73

 

80-701 Gdańsk, ul. Ku Ujsciu 19

 

 

 

 

Pon-Pt 8:00 - 16:00