Bezpłatna wycena

Dodaj projekt do realizacji - załącznik.

PDF, DOC, lub TXT, max. 100mb

Udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=

Szkolenie z obsługi laserów
czyszczących

Rosnące oczekiwania i wymagania klientów wymuszają zmiany w firmach i usprawnienie procesów obróbki metali. Zarówno czas realizacji zlecenia i precyzja obróbki, jak też estetyka pracy ma wpływ na satysfakcję klienta. Nieustanny rozwój oraz doskonalenie swoich umiejętności z uwzględnieniem postępu technologicznego poprawia jakość świadczonych usług. Prowadzimy szkolenia z obsługi zaawansowanych laserów czyszczących FANUCI.

Laserowa obróbka metali sprzyja automatyzacji

Coraz więcej procesów w firmach przemysłowych zostaje zautomatyzowanych. Sprzyja to wzrostowi wydajności, wyraźnemu skróceniu czasu pracy oraz większym możliwościom dostosowania procesów do konkretnych warunków i obrabianych materiałów. Technologia laserowa i nasz laser czyszczący bardzo dobrze wpisują się w ten trend. Urządzenia wyposażone są w system sterowania, pozwalający na ustawienie konkretnych parametrów pracy. Po zaprogramowaniu maszyny, to ona wykonuje pracę, za którą wcześniej odpowiedzialny był człowiek, teraz pełniący rolę operatora.
Automatyzacja procesów w zakładzie przemysłowym pozwala zminimalizować wystąpienie błędów. Ma to bezpośredni związek z osiąganymi efektami, ale i czasem pracy, nie ma konieczności wykonywania poprawek. Laser czyszczący jest urządzeniem, które pozwala pozbyć się wszelkich zabrudzeń z powierzchni, jak również je wyrównać. Wymaga to wiedzy na temat samego procesu czyszczenia oraz mechanizmów pracy samego urządzenia, jak też umiejętności jego zaprogramowania – tego nauczysz się na naszym szkoleniu z obsługi lasera czyszczącego.

 

Laser czyszczący o wszechstronnym zastosowaniu

Czyszczenie laserowe jest alternatywą dla tradycyjnych metod czyszczących, ukierunkowaną na większą precyzję i oszczędność. Laser pracuje bezdotykowo i bezinwazyjnie, co pozwala na wykorzystanie go przy okazji bardzo delikatnych i wrażliwych materiałów. Cały proces czyszczenia jest bardzo higieniczny, nie stosuje się dodatkowych narzędzi i akcesoriów, jak np. papieru ściernego. Technologia sprzyja środowisku, opary i pyły są automatycznie usuwane, co skutkuje również czystym miejscem pracy.
Dużą zaletą lasera czyszczącego jest jego wszechstronne zastosowanie. W naszych szkoleniach z obsługi laserów czyszczących uczestniczą zarówno firmy z branży przemysłowej, jak też konserwatorzy zabytków. Doskonale sprawdza się on do czyszczenia metalowych powierzchni, np. po wcześniejszej obróbce materiału, dzięki czemu ostatecznie produkt wygląda zdecydowanie bardziej estetycznie i jest gotowy do dalszego użytku. Skutecznie usuwa oleje i smary, naścienne graffiti, farby i inne zabrudzenia. Jest wykorzystywany do konserwacji i renowacji budynków, można go bezpiecznie używać przy okazji kamienia. Ponadto znalazł swoje zastosowanie przy renowacji dzieł sztuki, w tym pergaminów i fresków.

 

Jak wygląda szkolenie z obsługi laserów czyszczących?

Szkolenie z laserów czyszczących trwa 2 dni, podzielone jest na część teoretyczną i praktyczną. Prowadzone jest przez wykwalifikowanych specjalistów i operatorów maszyn. Szkolenia najczęściej odbywają się w naszym parku maszynowym. Istnieje jednak możliwość, na życzenie klienta, przeprowadzenia szkolenia w innym miejscu, np. w siedzibie jego firmy. Oferujemy szkolenia z obsługi laserów czyszczących indywidualne i grupowe. Każdy uczestnik na zakończenie szkolenia otrzymuje certyfikat.

 

Po szkoleniu z obsługi lasera czyszczącego uczestnik:

  1. Posiada i wykorzystuje w praktyce wiedzę z zakresu czyszczenia laserowego.

  2. Potrafi obsługiwać oprogramowanie lasera czyszczącego,

  3. Wydajnie obsługuje laser czyszczący FANUCI.

  4. Analizuje odpowiednio warunki pracy, dostosowuje do nich parametry lasera czyszczącego, aby osiągnąć zamierzony efekt pracy.

  5. Potrafi rozwiązywać problemy oraz właściwie dobierać parametry urządzenia do zadania.

 

Nie czekaj

Chcesz wycenić zlecenie? Masz pytania dotyczące naszych usług i szkoleń? Wyślij zapytanie. Nasz specjalista zaproponuje optymalne rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

Dodaj projekt do realizacji - załącznik.

PDF, DOC, lub TXT, max. 100mb

W celu wysłania wiadomości udowodnij, że nie jesteś botem wpisując poprawny wynik: 2+5=

Dodatkowe informacje

Met Fab Services Sp. z o.o.
NIP: 585 148 02 73

 

80-701 Gdańsk, ul. Ku Ujsciu 19

 

 

 

 

Pon-Pt 8:00 - 16:00